Žaibosauga

Žaibosauga

Atsakingai parinksime ir įrengsime patikimą apsaugos nuo žaibo sistemą, kuri atitiks visus naujausius reikalavimus (STR 2.01.06:2009).

Aktyvinės ir pasyvinės žaibosaugos įrengimas, įžeminimo tinklų, kontūrų, apsaugos nuo viršįtampių įrengimas. Apsauginis jėgos įrengimų įžeminimas.

Kas tai yra: Pasyvi apsauga nuo žaibo – žaibolaidžiai yra statomi atskirai arba ant apsaugoto objekto strypų, tinklų ar trosų, kad būtų galima apsaugoti pastatus nuo žaibo. Žaibo imtuvai, priimantys ir išleidžiantys žaibo energiją į žemę.

Pasyvioji apsauga nuo žaibo, panašiai kaip ir aktyvioji, apsaugo pastatus nuo tiesioginės žaibo energijos, tiesiausiu būdu nukreipia žaibo energiją į žemę, kuo mažiau ją sulaikydama.

Viršįtampis yra laikinas elektromagnetinio lauko energijos perteklius elektros grandinės dalyje. Žaibo iškrova į maitinimo tinklą sukelia iki 100 kV įtampą, kuri maitinimo laidininkuose sukelia nuo kelių iki kelių dešimčių kilovoltų įtampą, o elektroninės įrangos ir buitinių prietaisų atsparumas viršįtampiams yra
ne daugiau kaip 1,5 kV.

Apsauginis įžeminimas – laidžių korpusų ir kitų konstrukcinių elektros įrenginių dalių sujungimas su elektros grandine prie įžeminimo įtaiso.

Apsauginis įžeminimas – tai laidžių korpusų ir kitų konstrukcinių elektros įrenginių dalių sujungimas elektros grandine prie įžeminto neutralaus elektros tinklo laidininko.

Darbinis įžeminimas naudojamas tinkluose su įžemintu neutraliu laidininku ir reikalingas, kad įranga gerai funkcionuotų veikiant įprastai ar įvykus avarijai.

Norint apsaugoti elektros įrangą nuo tiesioginio atmosferos poveikio, reikia įžeminimo, kad apsaugoti ją nuo viršįtampinės energijos.

Pasiruošę bendradarbiauti?

Susisiekime

Tel.: +370 682 15756 | info@elamidis.lt ​
Į viršų